Seria z Placentą

Seria z Placentą

Słowo „placenta” odsyła nas do czasów, kiedy nasza skóra była dziecinnie delikatna, a my sami znajdowaliśmy się pod skrzydłami naszych mam, otrzymując wszystko, co niezbędne do życia bez pracy i zmartwień.

Kosmetyki z placentą to środki, które pomagają starzejącym się komórkom skóry „przypomnieć sobie” czasy młodości i, niczym dziecko, otrzymywać „na srebrnej tacy” pożywienie niezbędne do aktywnego podziału i wzrostu.

Do produkcji środków kosmetycznych linii Sheep Placenta, wykorzystuje się owczą placente, gdyż jest ona najbardziej kompatybilna ze składnikami skóry człowieka. Za pomocą metod zawansowanych technologii ekstrakcji, producenci osiągają wysoki stopień oczyszczenia ekstraktu. Taka metoda gwarantuje pełne bezpieczeństwo otrzymanego produktu. Przy tym ochraniane są wszystkie cenne składniki łożyska.

Ekstrakt z placenty- produkt otrzymany drogą hydrolizy (rozszczepienia) tkanki placenty, jest niepowtarzalnym naturalnym kompleksem zawierającym białka, aminokwasy, polisacharydy, lipidy, enzymy, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy.

Jak działają kosmetyki z placentą?

-Stymulują „białka młodości”: zawarte w owczej placecie proteiny przypominają w składzie białko budujące skórę człowieka – kolagen, którego naturalna produkcja w organizmie człowieka znacznie obniża się po 35 roku życia, powoduje to powstanie zmarszczek.

-Blokuje „wolne rodniki”: wolne rodniki są uznawane za winowajców przedwczesnego starzenia się skóry. W skórze z ich powodu najbardziej cierpi kolagen, gdyż wolne rodniki zapobiegają swobodnemu przemienianiu się molekuł włókien kolagenowych. W rezultacie, cząsteczki łączą się ze sobą w związki, tracą swoją elastyczność i robią się sztywne.

-Zmniejsza skórne straty wody: aminokwasy z placenty tworzą na skórze warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody, nie blokując oddychania komórkowego.

-Zapewnia odżywienie komórek: placenta zawiera kompleks substancji odżywczych, wśród których znajdują się, między innymi, aminokwasy, enzymy, składniki mineralne i wiele innych.