Seria MasterHerb

Seria MasterHerb

Za europejską kosmetyką stoją osiągnięcia przemysłu chemicznego; za chińską natomiast, wielowiekowe doświadczenia uzdrowicieli i specjalistów ziołolecznictwa. Receptury środków z linii Master Herb zawierają naturalne składniki, których skuteczność jest potwierdzona wieloletnią praktyką tradycyjnej chińskiej medycyny.

W skład kosmetycznej linii Master Herb wchodzą ekstrakty z 14 ziół i roślin: szałwii, aloesu, wiciokrzewu, hibiskusa, zielonej herbaty, mięty, kwiatów pomarańczy, kwiatów japońskiej lonicery, chryzantemy, jojoby, korzenia jeżówki purpurowej, oczaru wirginijskiego. Wszystkie one tworzą kompleksowy system pielęgnacyjny dla skóry tłustej i problematycznej.

Tłusta skóra sama w sobie jest problemem; dostarcza swoim właścicielom mnóstwo nieprzyjemności takich jak np. nieestetyczny połysk, rozszerzone pory, czarne kropki i trądzik. Nawet przekonanie specjalistów specjalistów tym, że taka skóra starzeje się wolniej niż skóra sucha, nie przynosi szczególnej pociechy.

Tłusta skóra jest rezultatem nadmiernego działania gruczołów łojowych, produkujących serum (łój skórny). Gruczoły łojowe są rozmieszczone na prawie całej powierzchni skóry; ich brak można zauważyć jedynie na dłoniach i stopach. W miejscach największego ukrwienia (owłosiona część głowy, czoło, podbródek, plecy) liczba gruczołów łojowych wynosi prawie 800 na 1 cm2. Normalnie, łój służy natłuszczaniu skóry i zapewnieniu niezbędnej ochrony na tyle, na ile to możliwe, zapobiega odwodnieniu. Jego nadmierna ilość prowadzi do zapaleń, zatykania się porów, łuszczenia się skóry i jej podrażnień.

Linia Master Herb powstała z myślą o potrzebach tłustej skóry. Czynny składnik produktów Master Herb to ekstrakt z szałwi. Nazwa szałwia pochodzi od łacińskiego słowa salvia, które oznacza „uratować”. Starożytni Egipcjanie wierzyli w jej ogromną moc nieśmiertelności i przedłużania młodości.

Ekstrakt z szałwi:

-źródło fitoestrogenów- substancji roślinnych, które swoją budową chemiczna przypominają estrogen człowieka, przez co są zdolne imitować jego działalność na skórze. Fitoestrogeny spowalniają proces starzenia się, hamują nadmierną produkcje łoju, zapobiegają powstawaniu zaskórników i trądziku.

-źródło niezbędnego dla tłustej skóry kwasu linolowego; jego deficytowi towarzyszy występowanie trądziku zarówno u osoby młodej jak i dorosłej.

-zawiera kwas nikotynowy, który odpowiedzialny jest za oddychanie komórkowe, obniża poziom trójglicerydów i kwasów tłuszczowych, uspokaja podrażnioną skórę.